Menu

Case-study, czyli studium wdrożenia

Case-study a więc studium wdrożenia. Co to właściwie jest?

Najprościej rzec ujmując określenie to powinno prezentować w jaki sposób firma, urząd skorzystały na implementacji systemu do zarządzania. Na tym zdaniu można by już zakończyć opis dla hasła Case-Study.

Wdrożenia w przedsiębiorstwach

Można również dodać kilka informacji. Jak chociażby, że jeśli mówimy o produkcji to chodzi nam głównie o system do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, a więc system ERP. Nie jest tajemnicą, że odpowiednie planowanie pracy w przemyśle to jedyny klucz do sukcesu. I wszystkie te marketingowe hasła, typu:

Nie mają większego znaczenia. Bo każdy szef firmy decyduje się na wdrożenie systemu ERP ponieważ może sobie zaplanować cały proces produkcji według własnego klucza czy pomysłu. I to jest kwintesencja wdrożenie ERP.

Dlatego wiele osób czyta informacje na temat przebiegu wdrożenia, rozwiązania problemu i usprawnienia produkcji. I dobrze, bo z tego rodzi się rzetelna informacja.

Nikt jednak nie znajdzie tam informacji o tym jak planować, jak ustawić system, bo to już jest kwestia dla każdego przedsiębiorstwa indywidualna.

Wdrożenia w instytucjach

Całkiem inaczej ma się hasło case-study jeśli mowa o samorządy. Niewiele można znaleźć informacji o tym jak wdrożenie oprogramowania do pracy w urzędach usprawniło pracę. Owszem da się ale nie są one zbyt popularne. Dlaczego? W przypadku urzędów całkiem inaczej wygląda chociażby decyzja co do wdrożenia oprogramowania, czy wybór dostawcy. Na każdym kroku przetargi, wytyczne, cena najniższa i dofinansowanie z budżetu państwa, czy Unii.

Gospodarze miast niechętnie dzielą się informacjami co do wdrożenia systemu, jego korzyści, bo nie ma takiej potrzeby. Robią to po prostu bo muszą, z urzędu.