Menu

ELEKTRONICZNE URZĘDY JAK GRZYBY PO DESZCZU

25 października 2018 - case-study

Projekt „e-urząd” to jeden z etapów informatyzacji kraju. Projekt ten ma na celu usprawnienie przepływu informacji w urzędach, oraz łatwiejszy dostęp do zasobów urzędowych dla zwykłych obywateli.Wizja e-urzędu jest bardzo śmiała, chodzi o to aby urzędy nie były zapchane klientami, s szczególnie w tych drobnych sprawach. Obecnie zasoby urzędów systematycznie przenoszą się w cyfrowy świata i tak każdy obywatel, w mieście  gdzie taki system ma prawo bytu może z łatwością dowiedzieć się o interesujących go informacjach a także załatwić część spraw.

Miasta również bardzo chętnie korzystają z tego projektu, gdyż daje on pewną alternatywę i udogodnienia dla mieszkańców ale także jest w większości dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej. A wiadomo, że w Polsce takiej okazji się nie zaprzepaszcza. Urzędy nawet nie do końca zdają sobie sprawę z funkcjonowania tego systemu, ale z racji dużego dofinansowania składają oferty przetargowe.

Projekt e-urząd znacząco usprawnia pracę w urzędach, cała korespondencja, wszystkie dane realizowane są w sposób cyfrowy a dostęp do nich jest w czasie rzeczywistym. Procesy decyzyjne na wyższym stanowisku są podejmowane świadomie a czas realizacji procedur zostaje skrócony do minimum.

Współpraca na linii urząd-obywatel zostaje znacząco usprawniona, podnosi się zaufanie do urzędów, a także każdy ma szansę na własne oczy zobaczyć jak inwestuje się w polską cyfryzację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *