Menu

OPTYMALNE ZARZĄDZANIE ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO

25 października 2018 - case-study

Bezpieczeństwo i ochrona danych to najważniejsze aspekty każdej instytucji. Firmy zwracają na nie szczególną uwagę, za to dostawcy systemu mało eksponują te funkcjonalności.Rynek dostawców oprogramowania jest bardzo duży, praktycznie każdego miesiąca ma jakaś premiera nowych systemów czy nowych funkcjonalności. Bardzo często firmy prowadzą akcje reklamowe mające na celu zachęcenie użytkownika do zakupu właśnie jego rozwiązania. Akcje takie prowadzi się na bardzo duża skalę. W czym tkwi problem? A no właśnie praktycznie wszystkie te akcje ukierunkowane są na użyteczność, funkcjonalność, możliwości systemu a całkowity brak w stronę bezpieczeństwa.

Dziwić może taki fakt, bo dla firm bezpieczeństwo ma priorytetowy charakter. Jednak sam system ERP posiada szereg funkcji ochronnych i odpowiednie zabezpieczenia. W przypadku stacjonarnego systemu ERP największym wyzwaniem jest ochrona danych od strony internetu. Nie wszystkie firmy posiadają system, którego zasoby i zarządzanie dostępne jest za pomocą internetu. W takich firmach bezpieczeństwo jest bardzo łatwo zachować. Jednak wiele firm posiada systemy, które umożliwiają zdalny dostęp do internetu. W takich przypadkach warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach na serwery, tworzenie kopii zapasowych, ochrona na urządzenia mobilne, które posiadają aplikacje zaimplementowanego systemu.

Dodatkowe oprogramowania do ochrony danych w sieci i z nim związanych jest bardzo elastycznym rozwiązaniem. Jego architektura w większości przypadków pozwala na integrację z wdrożonymi już programami biznesowymi. Systemy działają nieustannie, dlatego ich zalety są ogromne. Automatyczne procesy pomagają w wykrywaniu luk programu, które potem mogą być automatycznie zabezpieczone odpowiednimi krokami.

Objęcie systemu klasy ERP dodatkowymi programami bezpieczeństwa sieci owocuje tym, że wszystkie strony firmowe chronione są za pomocą protokołu SSL oraz mechanizmami uwierzytelniania użytkowników po stronie serwera jak i na poziomie zasobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *